Menu Zamknij

Jak przebiega regeneracja wierteł diamentowych?

Jak przebiega regeneracja wierteł diamentowych?

Wiertła koronowe, choć złożone są z niezwykle odpornych na ścieranie segmentów diamentowych, po pewnym czasie ulegają stępieniu. Jednak zamiast kupować nowe, można zregenerować stare. Na czym polega taka regeneracja?

Na czym polega regeneracja narzędzi diamentowych?

Regeneracja wierteł diamentowych do betonu lub innych materiałów przebiega kilkuetapowo. Wszystko rozpoczyna się od szczegółowego sprawdzenia, czy wiertło nie ma uszkodzeń o charakterze mechanicznym oraz czy zachowuje osiowość. Jeśli nie zostaną wykryte żadne mankamenty, można przystąpić do usunięcia zużytych segmentów.

Pozbycie się starych segmentów wiertła koronowego to dopiero połowa sukcesu. Równie ważne jest wyrównanie górnej powierzchni wiertła i wycięcie tzw. gniazd dla nowych segmentów. Bardzo ważnym etapem, który następuje po tych czynnościach, jest staranne oczyszczenie i odtłuszczenie całego korpusu. Dopiero teraz możemy zabierać się za montaż nowych segmentów. Wykonujemy go przy użyciu srebrnego lutu.

Czy zregenerowane wiertła diamentowe są tak samo dobre, jak nowe?

Wiertła koronowe po regeneracji są tak samo pełnowartościowymi wiertłami, jak nowe modele, pod warunkiem, że regeneracja została wykonana przez staranną i fachową osobę, a same segmenty są wysokojakościowe i zostały dobrane właściwie względem procesu technologicznego, jaki ma być realizowany przy ich użyciu. W takiej sytuacji zregenerowane wiertła koronowe diamentowe w niczym nie ustępują nowym także pod względem żywotności. Możemy zakładać, że posłużą nam przez podobny czas, chyba że zaczniemy używać ich częściej albo do wyjątkowo wymagających projektów.

Zakłada się, że poddanie wierteł koronowych do betonu regeneracji pozwoli nam zaoszczędzić nawet 50% kwoty, jaką musielibyśmy przeznaczyć na zakup nowego wiertła diamentowego. Pamiętajmy jednak, że zamiast ponosić koszty i kłopotać się z regenerację narzędzi diamentowych, zawsze można zlecić wykonanie otworu takim firmom, jak nasza. Zapraszamy!

wiertła diamentowe 1350
wiertła koronowe 1250
wiertła koronowe do betonu 350
wiertła diamentowe do betonu 250
wiertła koronowe diamentowe 150
regeneracja narzędzi diamentowych 20